בר כוכבא 23, בני ברק
03-6005572 office@dwo.co.il
מגנים על סימני המסחר שלך

סימן מסחר באיחוד האירופי

להזמנת סימן מסחר צור עמנו קשר באמצעות הטופס או באמצעות מספר הטלפון 03-6005572

מאמרים אחרונים

רישום סימן מסחר באיחוד האירופי

רישום סימן מסחר באיחוד האירופאי מעניק הגנה טריטוריאלית במדינות האיחוד האירופאי (המפורטות להלן), בסוג בו נרשם הסימן וביחס לפרטה של המוצרים והשירותים שבאותו סוג.

נכון לינואר 2020, הגשת הסימן באיחוד האירופאי מעניק הגנה במדינות הבאות: אוסטריה, איטליה, אירלנד, אסטוניה, בולגריה, בלגיה, בריטניה, גרמניה, דנמרק, הולנד, הונגריה, יוון, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, מלטה, סלובניה, סלובקיה, ספרד, פולין, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, צרפת, קפריסין, קרואטיה, רומניה ושוודיה.

 הערה: בריטניה – בשל הברקסיט יש חוסר בהירות בשאלה מה יהיה ההסדר של רישום סימן מסחר באיחוד האירופאי ביחס לבריטניה ועל כן אנו ממליצים על הגשה נפרדת של סימן מסחר בבריטניה. יש להוסיף 100 אירו על כל סוג נוסף.

תהליך הבחינה של סימן מסחר באיחוד האירופאי מתחיל בדרך כלל בתוך כחצי שנה.

ככל ואין התנגדויות או השגות תוך 3 חודשים מרגע קיבול הסימן (סוף תהליך הבחינה) הסימן מתקבל לרישום ומתקבלת תעודת רישום.

 רישומו של הסימן תקף ל 10 שנים וניתן להאריך את התוקף לתקופות נוספות של 10 שנים מפעם לפעם.

האיחוד האירופאי אינה מאפשרת רישום של לוגו וסימן מילולי (Word Mark) במסגרת אותה בקשה ועל כן יש להגיש בקשה נפרדת בעבור הלוגו ובקשה נפרדת בעבור הסימן המילולי.

רישום סימן באיחוד האירופי מול רישום במדינות הספציפיות

היתרון הברור של רישום סימן מסחר באיחוד, המעניק הגנה עבור המדינות המנויות לעיל הוא ברור – אין צורך להגיש לכל מדינה בנפרד ואין צורך לשלם אגרות בכל מדינה בנפרד. אולם, חשוב לזכור שבקשת רישום באיחוד גבוהה יותר מרישום במדינה יחידה. בנוסף, מכיוון שרישום סימן מסחר הוא תלוי-טריטוריה ובחינתו נעשית על ידי כל מדינה, וכל מדינה מנהלת באופן עצמאי את פנקס סימני המסחר שלה. לכן, יכול להיווצר מצב בו מגיש הבקשה מעוניין לקבל הגנה, למשל, בשוודיה ובבריטניה. לכן, הוא מחליט כבר להגיש לאיחוד לקבלת הגנה מרובה יותר. לפתע, הוא מקבל סירוב מהרשם במלטה (מדינה אחרת חברה באיחוד), דבר אשר עלול להשפיע על הרישום כולו. לכן, חשוב לבדוק היטב מהן הטריטוריות הרצויות לרישום הסימן ולבחון היטב את הדרך המיטבית לרישום במידנות האירופאיות השונות.

עלויות לרישום סימן מסחר באיחוד האירופי

העלות לרישום סימן מסחר תלויות בעיקר במורכבות הליך הבחינה ובשאלה האם תהיה התנגדות לסימן המסחר. העלויות לרישום סימן מסחר מורכבות בדרך כלל משכ"ט של עורך הדין המטפל בישראל, שכ"ט של העמית וכן באגרות השונות.

נכון לחודש ינואר 2020 העלות שכ"ט מקובלת ואגרות של עורך הדין באיחוד האירופאי להגשת בקשה לרישום סימן מסחר באיחוד לסוג אחד היא כ 1500 אירו.

עלות שכ"ט אינה כוללת, עלות הטיפול שלנו, טיפול בהתנגדויות, תכתובות ותשובות להשגות של לשכת הרישום, אשר בגינם ייקבע שכ"ט בנפרד ובהתאם להליך הרלוונטי ולמורכבות ההליך.

צור עמנו קשר על מנת לקבל הצעת מחיר עדכנית.

לפירוט האגרות לרישום סימן מסחר באיחוד ראו: 

https://euipo.europa.eu/ohimportal/fees-and-payments

לרישום סימן מסחר או לשאלות ביחס למאמר צרו אתנו קשר:

דרורי-וירז'נסקי-אורלנד, עורכי דין ועורכי פטנטים:

טל:03-6005572

פקס:03-6005531

דוא"ל:office@dwo.co.il

למידע נוסף על רישום סימני מחסר במשרדנו ראו את המאמר בקישור זה.

Comments are closed.