בגין 23, תל אביב
03-6005572 office@dwo.co.il
מגנים על סימני המסחר שלך

סימן מסחר באיחוד האירופי

להזמנת סימן מסחר צור עמנו קשר באמצעות הטופס או באמצעות מספר הטלפון 03-6005572

מאמרים אחרונים

רישום סימן מסחר באיחוד האירופי

רישום סימן מסחר באיחוד האירופאי מעניק הגנה טריטוריאלית במדינות המפורטות להלן, בסוג בו נרשם הסימן וביחס לפרטה של המוצרים והשירותים שבאותו סוג.

הגשת הסימן באיחוד האירופאי מעניק הגנה במדינות הבאות: אוסטריה, איטליה, אירלנד, אסטוניה, בולגריה, בלגיה, בריטניה (הממלכה המאוחדת), גרמניה, דנמרק, הולנד, הונגריה, יוון, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, מלטה, סלובניה, סלובקיה, ספרד, פולין, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, צרפת, קפריסין, קרואטיה, רומניה ושוודיה.

ככל ואין התנגדויות או השגות, תהליך רישום סימן מסחר באיחוד האירופאי אורך בדרך כלל בין מספר חודשים בודדים ועד לשנה. רישומו של הסימן תקף ל 10 שנים וניתן להאריך את התוקף לתקופות נוספות של 10 שנים מפעם לפעם.

האיחוד האירופאי אינה מאפשרת רישום של לוגו וסימן מילולי (Word Mark) במסגרת אותה בקשה ועל כן יש להגיש בקשה נפרדת בעבור הלוגו ובקשה נפרדת בעבור הסימן המילולי.

רישום סימן באיחוד האירופי מול רישום במדינות הספציפיות

היתרון הברור של רישום סימן מסחר באיחוד, המעניק הגנה עבור המדינות המנויות לעיל הוא ברור – אין צורך להגיש לכל מדינה בנפרד ואין צורך לשלם אגרות בכל מדינה בנפרד. אולם, חשוב לזכור שבקשת רישום באיחוד גבוהה יותר מרישום במדינה יחידה. בנוסף, מכיוון שרישום סימן מסחר הוא תלוי-טריטוריה ובחינתו נעשית על ידי כל מדינה, וכל מדינה מנהלת באופן עצמאי את פנקס סימני המסחר שלה. לכן, יכול להיווצר מצב בו מגיש הבקשה מעוניין לקבל הגנה, למשל, בשוודיה ובבריטניה. לכן, הוא מחליט כבר להגיש לאיחוד לקבלת הגנה מרובה יותר. לפתע, הוא מקבל סירוב מהרשם במלטה (מדינה אחרת חברה באיחוד), דבר אשר עלול להשפיע על הרישום כולו. לכן, חשוב לבדוק היטב מהן הטריטוריות הרצויות לרישום הסימן ולבחון היטב את הדרך המיטבית לרישום במידנות האירופאיות השונות.

עלויות לרישום סימן מסחר באיחוד האירופי

העלות לרישום סימן מסחר תלויות בעיקר במורכבות הליך הבחינה ובשאלה האם תהיה התנגדות לסימן המסחר. העלויות לרישום סימן מסחר מורכבות בדרך כלל משכ"ט של עורך הדין המטפל בישראל, שכ"ט של העמית וכן באגרות השונות.

צור עמנו קשר על מנת לקבל הצעת מחיר עדכנית.

לפירוט האגרות לרישום סימן מסחר באיחוד ראו: https://oami.europa.eu/ohimportal/en/fees-payable-direct-to-ohim

Comments are closed.